Praca w Norwegii – co z nauką języka?

Jedną z największych bolączek prawie każdego emigranta jest język kraju, do którego chce się udać. Czy ten język nie jest dla mnie za trudny? Czy opanuję go w dostatecznym stopniu? Czy mogę się go nauczyć jeszcze w Polsce i czy mnie na to stać? – takie wątpliwości ma niemal każdy wyjeżdżający. Przyjrzyjmy się temu na przykładzie Norwegii – kraju, do którego kieruje się coraz więcej Polaków. Jak rozwiązują oni problem znajomości języka norweskiego?

W jakich zawodach język norweski jest konieczny?

Skandynawowie mają język angielski w małym palcu i w większości przypadków wystarczy on do codziennej komunikacji, a nawet do pracowania w niektórych zawodach. Są jednak prace, w których konieczna jest znajomość norweskiego. W jakich grupach zawodowych norweski jest potrzebny od pierwszego dnia?

Grupą, od której wymaga się praktycznej umiejętności posługiwania się norweskim, a coraz częściej też certyfikatu językowego, są wszelkie osoby pracujące bezpośrednio z klientem, pacjentem czy podopiecznym. Są to więc: lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, opiekunowie osób starszych oraz dzieci, sprzedawcy, konsultanci i wielu innych. Znajomość języka norweskiego nie musi być wymagana od pracowników sezonowych i osób wykonujących proste prace fizyczne. Nie musi, ale coraz częściej jest – konkurencja wcale nie jest mała, więc choćby podstawy mowy norweskiej będą dużym atutem przy poszukiwaniu pracy.

Chcesz pracować jako pielęgniarka w Norwegii? Język poznasz już w Polsce!

Pielęgniarstwo to profesja, która w Norwegii cierpi na szczególne niedobory. Już teraz do opieki nad norweskimi pacjentami brakuje kilkunastu tysięcy pielęgniarek, a w roku 2020 liczba ta ma sięgnąć – według szacunków ośrodków badań statystycznych – 20 000 osób. Dlatego Norwegia chętnie przyjmuje pielęgniarki z innych krajów.

Warunkiem pracy jako pielęgniarka w Norwegii jest nie tylko wykształcenie kierunkowe (co oczywiste), ale też znajomość języka norweskiego. Ponieważ nie jest on nauczany w polskich szkołach, nie pozostaje nic innego, jak samodzielnie szukać odpowiednich kursów.

Dla pielęgniarek powstało ich sporo. Szczególnie godne zainteresowania są kursy języka norweskiego organizowane przez agencje pośredniczące w zatrudnianiu pielęgniarek w Norwegii. W ramach przygotowania do pracy na emigracji agencje oferują kursy językowe, niekiedy dwuetapowe: podstaw pielęgniarki-emigrantki uczą się w kraju, a umiejętności są szlifowane na obozach językowych, wyjazdach i praktykach w różnych krajach. W tym czasie osoby chętne do pracy porozumiewają się w przeważającej mierze po norwesku i mają styczność z native speakerami, co jest niezmiernie cenne przy nauce każdego języka obcego. Po takim przygotowaniu, które jest finansowane przez agencję i trwa niekiedy 300‒400 godzin, polskie pielęgniarki są gotowe do pracy i potrafią sprawnie radzić sobie z norweskimi pacjentami, a także lepiej odnajdują się w nowej kulturze.

Chcesz nauczyć się języka norweskiego i zacząć pracę w Norwegii? Skorzystaj z poniższego formularza.

 

Zobacz więcej z kategorii: Informacje o pracy w Norwegii

Ile zarabia pielęgniarka w Norwegii?

Ile zarabia pielęgniarka w Norwegii?

Ile zarabia pielęgniarka w Norwegii?Pielęgniarki w Norwegii cieszą się wysokimi zarobkami i atrakcyjnymi warunkami pracy. Co to jednak dokładnie znaczy? Norwegia słynie z systemu opieki zdrowotnej, który stawia duży nacisk na wysoką jakość usług medycznych....

Zaczynamy?

Zostaw kontakt. Odezwiemy się wkrótce.

Możesz też zadzwonić — +48 577 072 500

Praca dla pielęgniarek w Norwegii 

ZARABIAJ GODNIE, POZNAJ NORWEGIĘ, PRZEŻYJ PRZYGODĘ, NAWIĄŻ MIĘDZYNARODOWE ZNAJOMOŚCI

+48 577 072 500

kontakt@pielegniarkawnorwegii.pl

Lublin